fbpx

HoroskolaMamut

Logo_transparent

AKCE PRO FERRÁTYSTY

FERRATY A ,B, C - ITÁLIE ARCO - čtyři dny nabité lezením ferrat

Arco a oblast jezera Lago di Garda je úžasný kus planety, nacházejí se zde nádherné skály, jezero a příroda která vás uchvátí. Vesničky mají přímořský charakter a proto si mnozí v téhle oblasti připadají jako u moře. Do Arca pojedeme na jaře a to proto, že si zde už užijeme teplé a slunečné počasí. Spát budeme na divoko, ten kdo bude chtít může spát v kempu v Arcu, kam ho večer přivezeme a ráno nabereme. Cena kempu není v ceně akce.
Ferrat okolo Gardy je docela hodně a hodně jich je v obtížnosti A,B,C ale i těžší se zde najdou. Tahle akce má být na pohodu, a právě takové obtížnosti nám budou vyhovovat. Samozřejmě se můžeme dohodnout podle situace a podle počasí.

Den 0.

Odjezd cca 18 hod od stanice metra Holešovice. První noc strávíme někde po trase, většinou spíme v sedle na Breneru a dopoledne přijíždíme do Arca. A nebo rovnou projedeme celou noc až do cíle. Záleží na domluvě a taky jak to jede.

Den 1.

Dospíme noc nebo se seznámíme s prostředím a můžeme vyrazit na ferrátu. První ferrátou Rio Sallagoni pod Castelo Drena která je vedena soutěskou pod hradem a v určitých úsecích působí jako by jste byli v exotickém africkém pralese. Obtížnost B,C je to tak na dvě hoďky, doopravdy stojí zato si jí dát. Ještě ten den, kdo bude chtít si může dát lehčí ferratu A,B na Colodri a užít si úžasných pohledů na okolí.

Den 2.

Polezeme ferratu na celý den CIME S.A.T, - VIA DELA AMICIA.

Den 3.

Monte Casale Ferrata na celý den.

Den 4.

Dopoledne bych navrhoval k poznávací túře lanovkou na Monte Baldo a nebo ještě nějakou ferratu na půl dne. Nebo si vyzkoušet normální lezení po skále. Věci na lezení ( lana , karabiny, jištění atd. ) máme vždy s sebou.

Samozřejmě může dojít ke změně počasí, ale protože jsme dost mobilní není problém se domluvit a přejet na jinou lokaci a tam vylézt ferraty na kterých se shodneme.

Cena:
7 900,-
pří nákupu akce do konce roku 2023 cena 7 500,-

Termín:
28.3-1.4

FERRATY B, C, D - ITÁLIE CORTINA DOLOMITY

Akce kterou pracovně nazýváme SkyWalk je určena pro pokročilé ferratysty. Ferrata Sky Walk je známá jako cesta do nebe. Je extrémně těžká a exponovaná. V téměř celé délce má klasifikaci D. Vede přímo pod lanovkou a končí u stanice lanovky. Tato ferrata je hlavní cíl naší výpravy. Nedaleko se nachází velice známá ferrata Intersport se svým 40 metrů dlouhým exponovaným žebříkem. I tato ferrata je cílem naší výpravy.

Den 0

odjezd cca 18 hod od stanice metra Holešovice, nebo podle domluvy. První noc strávíme někde po trase, většinou spíme v sedle na Breneru a ráno nebo brzy dopoledne přijíždíme do Cortiny. Vše záleží jak nám to bude upalovat a jake budou či nebudou zácpy.

Den 1.

Toblinger Knoten 2617 m Leiternsteig ferrata. Začneme přímo v srdci Dolomit s ferratou z které se nám po dolezení na vrchol objevi Cimy v plné nádheře. Cestou pod Tofanu můžeme navštívit a prohlednout si Cortinu.

Den 2.

Tofana di Roces, 3225 m Via Ferrata Giovanni Lipella Ferrata na Tofanu je nejdellší ferata naší akce a patří k povinnému.

Den 3.

Cristallo di Mezzo, 3154 m Via Ferrata Marino Bianchi. Třetí den pokud bude vše klapat a počasí bude přát vylezeme ferratu Marino Bianchi a po sestupu se dáme na cestu domů. Samozřejmě, že vše může být jinak. Ale tím, že jsme díky spacímu busíku dost nezávislí můžeme i dost improvizovat. Třeba když bude v Dolomitech pršet, můžeme přejet na ferraty do Arca. Třeba...

Cena:
5 900,-
pří nákupu akce do konce roku 2023 cena 5 500,-

Termín:
 • 31.5. - 3.6.
 • 21.6. - 24.6.

SUPERFERRATA C,D,E Anna-Johan- Hoher Dachstein 2992 m, Sky Walk

Jde o akci na které společně polezeme výstupy té nejvyšších obtížností C,D,E.
Ferraty Anna-Johan- až na samý vrchol Dachsteinu 2992 m patří mezi velkolepé horské ferraty. Nejen svou obtížností, která dosahuje v jednom místě hodnoty „E“, ale i svou délkou lezení 1200m a to ve velehorském prostředí. Ferrata Sky Walk svého času byla nejtěžší ferratou Rakouska. Je skutečně impozantní lézt ve spádnici lanovky v nádherné jižní stěně Dachsteinského masivu. A právě tyhle dvě velkolepé ferraty jsou hlavním cílem naší akce.

Den 0.

odjezd cca 18 hod od stanice metra Holešovice. První noc strávíme pod ferratovou arénou v Trratenbachu kam přijedeme cca mezi 22-24 hod.

Den 1.

po snídani s v této lezecké aréně ukážeme pár vychytávek k záchraně a dopomoci na ferrátě. Přelezeme si i nějakou ferratu obtížnosti „D“ . To proto abychom měli jistotu, že všichni členové týmu budou mít schopnost Dachsteinské Superferraty zvládnout. A odpoledné vyrazíme pod Dachstein. Kde na parkovišti u spodní stanice lanovky přespíme. Ale předtím si vše nachystáme na brzké vstávání na následující den.

Den 2.

Brzy ráno vyrazíme na ferratu Anna-Johan- Hoher Dachstein, sestup zvolíme buď lanovkou nebo po ferratě Hunerscharten. ( doporučuji počítat se sestupem lanovkou cena je cca do 50 Eur)

Den 3.

Podle „stavu“ týmu buď odpočinkový den, nebo nějakou lehčí čí kratší ferratu v okolí.. Můžeme s i jet zaplavat, vykoupat se do nedalekého kempu, záleží na dohodě týmu.

Den. 4

Brzy ráno vyrazit na Sky Walk. Opět sestup zvolíme buď lanovkou nebo po ferratě Hunerscharten. ( doporučuji počítat se sestupem lanovkou cena je cca do 50 Eur) Po návratu se můžeme jít do kempu zcivilizovat a vyrazit na zpáteční cestu do Prahy

Samozřejmě tohle je ideální plán. Počasí je ale často faktor který plány hatí. Ale tím, že jsme mobilní a nejsme závislí na předem zajištěným ubytování můžeme po dohodě klidně změnit plán, tak abychom si akci doopravdy užili.

V CENĚ JE:
 • doprava z Prahy a zpět
 • nocleh v pro spaní upraveném mikrobuse s vytápěním
 • zapůjčení ferratového vybavení
 • helma, úvazek, jistící set, odsedávka
 • plynový vařič a nádobí na vaření
 • kurz – řešení krizových situací na ferratě
 • instruktor
 • spousta zabavných historek od Libora
V CENĚ NENÍ:
 • strava
 • pojištění – je podmínkou účasti
 • lanovka

Cena:
7 900,-
pří nákupu kurzu do konce roku 2023 cena 7500,-

Termín:
 • 28.6. – 2.7. 2024
 • 3.7. - 7.7. 2024

Na našich vícedenních akcích většinou spíme v našem busíku, kde se pohodlně vyspí 6 dospělých osob. Na tyhle akce bereme pouze 4 klienty. Tak aby jste za svoje peníze od nás dostali co nejkvalitnější služby. Výhoda spaní v busíku je neodiskutovatelná. V případech špatného počasí nebo změn plánu akce nejsme vázaní na předem domluvené kempy nebo chaty. Neřešíme kde spát. Rozložíme postele a do rána spíme, klidně třeba na parkovišti. A spaní s dá přirovnat ke spaní na horských chatách, kde taky spíte ve spacáku vedle jiného horala. Zima vám určitě v noci nebude. Busík má nezávislé topení 🙂 a tak i sušení věcí není problém. Ve vlhkém stanu to moc nejde :-(. V busíku standartně vozíme plynové vařiče a nádobí.

Kontaktní formulář

Přejít nahoru