fbpx

HoroskolaMamut

Logo_transparent

KURZ POHYBU V ZALEDNĚNÉM TERÉNU

SLOVENSKÝ RÁJ JAK HO NEZNÁTE - TAK TROCHU ZIMNÍ FERRÁTOVÁNÍ

Kurz pohybu v zaledněném terénu, překonání ledových úseků údolí a roklin. Základy používání cepínu,maček a ledovcových šroubů. Nevěřili by jste jak vás kurz ze Slovenského ráje udělá jistějším na Alpských ledovcích.

Kurz si neklade za cíl naučit vás lézt kolmé ledopády, pokud by si to chtěl někdo během tohohle kurzu vyzkoušet klidně mu to umožníme.

Cílem kurzu je naučit vás bezpečně se pohybovat po zaledněném zasněženém terénu.

Slovenský ráj v zimě nikdy nezklame. Údolí, soutěsky a rokliny se v zimě promění v úchvatnou scenérii. Ten kdo leze po ferratách může na některých úsecích využít zkušenosti z jištění na ferratě Naučíte se, jak se pohybovat zaledněném terénu, jak správně zasekávat cepín, zavrtat ledovcový šroub, vytvořit Abalakovy hodiny, jistící stanoviště a spoustu dalších informací o pohybu v ledu. Celá akce je pouze víkendová, a tak šetří drahocennou dovolenou. Ale o to intenzivnější je. S těmi co s námi nepojedou z Prahy, se setkáme ráno na nádraží v Popradu. My co pojedeme z Prahy a zpět prospíme přes noc v lehátkovém vlaku. A potom všichni jednu zimní noc ve stanu. Pro ty co se zimy bojí a nemají spacák za hromadu tisíc, doporučuji vzít dva laciné spacáky, ve kterých vám bude teplo stejně jako v tom, co je do Himalájí. 😉

Průběh kurzu

0. den odjezd z Prahy v cca 22 hod nočním vlakem (po dohodě můžeme zajistit lístky a lehátka nebo lůžka).

1. den sraz v Popradě na nádraží s těmi co jedou po vlastní ose. Společný odjezd osobním vlakem do Slovenského ráje. Putování dolinami, soutěskami a roklinami během kterého se budeme učit jak se pohybovat v takovém zimním a zaledněném terénu. Vyzkoušení si rozdíl chůze na mačkách nebo nesmekách, práci s cepínem, zavrtání ledovcového šroubu a třeba i trochu lezení v kolmém ledu. Přenocováni.

2. den den po snídani z vlastních zásob pokračováni v putování a prohlubování zkušenosti a postupný návrat k vlaku. Odjezd z Popradu směr Praha cca 23 hod návrat do Prahy v ranních hodinách.

Termín kurzu

 • 27.1. – 28.1.
 • 24.2. – 25.2.

V ceně kurzu

 • Zapůjčení stanu zdarma
 • Zapůjčení horolezeckého materiálu, lano, sedák, smyčky, mačky cepín, helma za zvýhodněnou cenu
 • Instruktor
 • Liborovy poutavé historky nejen o lezení 🙂

V ceně není

 • Strava
 • Pojištění – je podmínkou účasti
 • Cesta lehátkovým vlakem Praha – Slovenský ráj tam a zpět

Co s sebou, co nepůjčujeme?

 • Spacák, karimatku, pohorky, zimní oblečení, vařič a něco na vaření
 • Termín

  • 27.1. - 28.1.
  • 24.2. - 25.2.

 • Odjezd

  Praha hl. n. večer - návrat Praha ráno

 • Počet účastníků

  max 8 lidí, min. 3 lidi

 • Cena kurzu

  3 900 Kč

 • Instagram

  videa z akce

Kontaktní formulář

Přejít nahoru