fbpx

HoroskolaMamut

Logo_transparent

ZÁCHRANA A ŘEŠENÍ KRIZOVÝCH SITUACI NA FERRATĚ RAKOUSKO – TRATTENBACH – víkendový kurz

Na většině ferratových kurzů pro začátečníky se záchrana vůbec neučí nebo je zmíněna jen okrajově. Navíc, když je začátečník šikovný začne zdolávat jednu ferratu za druhou se často dostane do stavu, že na tom přece nic není. A když se zeptám jak by řešili krizovou situaci, často se mi dostává odpověď, že by zavolali vrtulník. Prostě takový lidé, žijí ve falešném pocitu bezpečí. Náš víkendový kurz vás naučí jak se dají řešit krizové situace, ale hlavně jak se do nich nedostat.

Je důležité si umět pomoct a nebo pomoct svému partnerovi v nouzi. Nejde o nic co by jste nezvládli. Naučíme vás jak se dá na ferratě zabezpečit tak, že neupadnete ani centimetr, že překonáte úseky, na které už vám nezbývá síla v rukou. Naučíte se bezpečně zajistit slabšího kolegu nebo dítě. A to jak se bezpečně vrátit z ferraty i třeba se zlomenou rukou.

Víkendový kurz probíhá v Rakousku v oblasti Trattenbach, kde jsou ideální podmínky na nácvik. Ve spodní části ferratové arény „nevadíme“ ferrátistům. Prostě na českých ferratách pokud na nich provádíte nějaký výcvik, téměř okamžitě začnete „vadit“. Navíc si můžete téměř okamžitě vyzkoušet nabité vědomosti na ferratách, které jsou v horní, hlavní části ferratové areny. Navíc jsme s místňáky v přátelském poměru. Můžeme spát v busíku nebo ve stanech na pozemku pana hospodského, sice za poplatek, ale ten je už v ceně kurzu.

Průběh akce:

1. den – odjezd
Večer cca 18 hod (nebo podle domluvy) odjezd od stanice metra Holešovice. Do Trattenbachu přijíždíme cca okolo půlnoci. Rozložení lůžek v busíku vybaveném nezávislým topením. A jdeme na kutě :-). Nebo postavení stanu (můžeme zdarma zapůjčit).

2. den
Snídaně z vlastních zásob nebo je možné se najíst v hospůdce u které kempujeme. Výcvik od jednoduchých praktik k složitějším. A následné vyzkoušení na některé z ferrat. Oběd opět možnost z vlastních zásob (v autě vozíme vařiče a nádobí) nebo v hospůdce Výcvik do večera.

3. den
Snídaně z vlastních zásob nebo je možné se najíst v hospůdce u které kempujeme. Přezkoušení si dovednostní z minulého dne. Výcvik. A následné vyzkoušení na některé z ferrat. Podle domluvy oběd po něm opět výcvik nebo výcvik bez oběda cca do 16 hod. Cca v 16 hod ukončení kurzu a odjezd do Prahy. Příjezd cca ve 20.00 Maximální počet klientů 5 osob.


Pokud by vám nevyhovoval náš termín, nebojte se ozvat, třeba se nám podaří vyjít vám vstříc a domluvíme se na termínu , který není zveřejněn.
V CENĚ KURZU:
  • doprava z Prahy a zpět
  • možnost spaní ve vytápěném busíku
  • zapůjčení smyček, prusíků, posuvné odsedávky, lano
  • bezplatné zapůjčení stanu
  • instruktor
  • Liborovy poutavé historky nejen o lezení 🙂
V CENĚ NENÍ:
  • strava
  • pojištění – je podmínkou účasti
TERMÍNY:
  • 13.4. – 14.4.

Odjezd

Od stanice metra Holešovice, u výstupu Nádraží Holešovice

Kontaktní formulář

Přejít nahoru