fbpx

HoroskolaMamut

Logo_transparent

Zakládání jištění a budování jistících stanovišť

Kurz zakládání jištění a budování jistících stanovišť je naše specialita.​

O co se jedná?

Kurz je určen těm, co to s lezením myslí vážně a sportovky na skalách jim už nestačí. Pro lezce co se chtějí pustit do lezení po vlastním jištění (vklíněnce, frendy, stopery apod.)


V dnešní době není problém si nakoupit jistící materiál. Ale pro většinu lezců je problém, získat jistotu, že tento materiál správně založili, a jsou tak co nejlépe jištěni.


A vybudovat správně jistící stanoviště z těchto „hejblátek“ je už pro většinu lezců úplná alchymie. Ve spoustě učebnic horolezení si sice můžete prohlédnout, jak pracovat s jistícím materiálem. Ale když přijdete do skal, je to pro většinu úplně jiné než v příručkách. Tohle vás musí naučit někdo, koho prověřila jeho lezecká minulost, kdo s tím má dlouholetou praxi a zkušenost. Někdo, kdo si to odzkoušel v mnoha obtížných výstupech.


Pokud máte vlastní jistící materiál, je lepší si jej vzít s sebou. Naučím vás používat jak jistítka, co jste si už pořídili, tak i ty které si po kurzu budete chtít pořídit. Pokud jistítka nemáte, nevadí budete používat moje.

Odjezd

Od stanice metra Holešovice, u výstupu Nádraží Holešovice

  • Termín

    8.5. 2024

  • Cena kurzu

    1 900 Kč, Pří nákupu kurzu do konce roku 2023 cena 2100,-

  • Instagram

    videa z akce

Kontaktní formulář

Přejít nahoru