fbpx

HoroskolaMamut

Logo_transparent

FERRATY S AKREDITOVANÝM HORSKÝM PRŮVODCEM

Kurz – NOVÁČCI – ZÁKLADNÍ FERRATOVÝ KURZ obtížnost A, B, C
Kurz – ŘEŠENÍ KRIZOVÝCH SITUACÍ NA FERRATĚ
Akce – FERRATOVÉ KLASIKY OBTÍŽNOST A, B, C
Akce – POKROČILÍ C, D, E, F
Akce – SUPERFFERÁTY
Rakousko Ferraty
Připravili jsme pro vás několik akcí na ferraty. A to základní kurz NOVÁČCI – ZÁKLADNÍ FERRATOVÝ KURZ obtížnost A, B, C v Děčíně. Potom kurz ŘEŠENÍ KRIZOVÝCH SITUACÍ NA FERRATĚ, který doporučujeme každému, kdo se chce ferratám věnovat dlouhodobě a nakonec i bez průvodce. Akce – FERRATOVÉ KLASIKY OBTÍŽNOST A,B,C patří mezi standardní nabídku všech kvalitních horoškol. Je určena pro pohodové lidi, které si nehrají na kdovíjaké hrdiny, ale chtějí se na ferratě pohybovat v blízkosti průvodce, který jim dodává pocit bezpečí . A nakonec akce které jsme nazvali POKROČILÍ C, D, E, F Jde o ferraty nejvyšší obtížnosti C, D, E i F. A právě na ferratách takových obtížností se vám může hodit přítomnost profesionálního průvodce, Libor Hroza má za sebou skvělou horolezeckou kariéru. Prostoupil jednou z nejtěžších Alpských cest a to v severní stěně Eigeru. Má jako horolezec zdolané vrcholy Vysokých Tater, Alp, Kavkazu i expedici v Himalájích. Je navíc proškolený High Alpine Leader, certifikovaný horský průvodce, instruktor lezení a trenér soutěžního lezení.
Nejenže je schopen vás naučit základy pro bezpečný pohyb po ferratách. Naučit vás řešit krizové situace a záchranu na ferratě. Ale také bude bdít nad vaší bezpečností, během akcí na kterých vás bude doprovázet. A to je asi tou největší devizou pro vás. Zkušenost a praxe ze stovek horských výstupů nejtěžší úrovně se nedá získat na víkendovém kurzu pro instruktory. A bohužel se ten rozdíl mezi zkušeným vůdcem a „vůdcem „ pozná až když jde do tuhého.
Martina Hrozová je naše další průvodkyně. Je certifikovaná horská průvodkyně, instruktorka skalního lezení, instruktorka lezení na umělých stěnách a vytrvalostní běžkyně. S Martinou jsou ferratové klasiky úplně pohodové akce při kterých se určitě nebudete nudit. A jízda s ní v našem busíku je úplná pohádka – rok jezdila jako řidička tiráku 🙂 A i v řešení krizových situacích není žádný nováček.
Na našich vícedenních akcích většinou spíme v našem busíku, kde se pohodlně vyspí 6 dospělých osob. Na tyhle akce bereme pouze 5 klientů. Tak aby jste za svoje peníze od nás dostali co nejkvalitnější služby. Výhoda spaní v busíku je neoddiskutovatelná. V případech špatného počasí nebo změn plánu akce nejsme vázaní na předem domluvené kempy nebo chaty. Nebo třeba vyjedeme v pátek v podvečer a v noci dojedeme k ferratam. Neřešíme kde spát. Rozložíme postele a do rána spíme, klidně třeba na parkovišti. A spaní s dá přirovnat ke spaní na horských chatách, kde taky spíte ve spacáku vedle jiného horala. V busíku standardně vozíme plynové vařiče a nádobí k vaření, takže jsme zcela soběstační. A pokud máte pocit, že si potřebujete s sebou vzít víc věcí. Tak si je vezměte, busík je uveze 🙂 a zima vám určitě v noci nebude. Busík má nezávislé topení 🙂 a tak i sušení věcí není problém. Ve vlhkém stanu toho po bouřce moc neusušíte 🙁
Pokud máte nějakou svou vysněnou ferratu a prostě si na ni netroufáte sami, klidně se na nás obraťte. Může jít třeba i o tu nejtěžší kterou najdete a nebo jen cítíte potřebu být na akci s někým, kdo vás nenechá na holičkách když se něco pokazí. Nebojte se ozvat zkusíme spolu najít řešení a termín a pomoci vám splnit si svůj sen.

Kontaktní formulář

Přejít nahoru